Vilkas keičia kailį – ketvirtoji meninė instaliacija

Kviečiame į ketvirtosios (paskutinės) „Vilkas keičia kailį“ instaliacijos “Inside Our Eyes” (Žvelgiant į save) atidarymą rugsėjo 4 d. 13 val. Sapiegų parke prie Antakalnio seniūnijos (Antakalnio g. 17), jei lytų – šalia esančiame bare „San Diego“.
Vakaro svečiai: kūrinio autorė menininkė Aušra Kleizaitė, meno kritikė Saulė Mažeikaitė, menininkas Vytautas Poška.
Linksmojoje dalyje – multiinstrumentalisto, pasaulio tautų muzikos skleidėjo Sauliaus Petreikio akustinis koncertas.
 

„Atspindėdama natūralią aplinką ir joje esantį individą, savo kūriniu noriu atkreipti dėmesį į itin svarbų momentą, kad tautos mitologinį simbolį kiekvienas jau turime savyje. Jį gauname su savo prigimtimi, tautos kultūrinėmis tradicijomis. Mitologinis simbolis jau yra kiekvieno sąmonėje, tai yra lietuvių intangible cultural heritage (nematerialus kultūrinis paveldas). Mitologinį simbolį paveldime per motinos kraują, tad man norisi šiuo kūriniu atkreipti dėmesį į vidinius – dvasinius žiūrovo klodus, suvirpinti sielos stygas, nenaudojant įprastos vizualinės simbolikos išraiškos.
Trokštu kalbėti šiuolaikine, monumentalia kalba, tad mitologinį simbolį, materialiai egzistuojantį kolegos Vytauto Poškos sukurtos skulptūros pavidalu, velku į tam tikrą urban camouflage (miesto kamufliažo) apvalkalą – geometrizuotą rūbą, brėždama tarsi paralelę geometrinei optikai, aprašančiai šviesos sklidimą.
Sustok. Pažiūrėk. Prieik. Iš labai arti pažiūrėk sau į akis. Kas Tu šiandien? Vilkas? … Ėriukas? … Žmogus? … O gal nėr skirtumo? … Tiesiog, gražus dangus …
Ačiū“.   Aušra Kleizaitė
 
Projektas „Vilkas keičia kailį“ – programos „Kuriu Vilnių“ dalis.
Projektą įgyvendina asociacija „Antakalniečių bendruomenė“
Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė
Projekto partneriai: VšĮ „Antakalnio galerija“, „Vilnius Tech Park“, Antakalnio seniūnija, baras „San Diego“.
Įrašas paskelbtas temoje Informacija, Kultūra ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.