Susitikimas su „Vilniaus technologijų ir meno centro“ vystytojais

2014.11.26 Antakalnio seniūnijos pastate (Antakalnio g. 17) įvyko susitikimas dėl Sapiegų parko (dab. Šv.Roko ligoninės) pastatų būsimo pritaikymo vykdant projektą „Vilniaus technologijų ir meno centras“.

Projektą pristatė:
Vilniaus m. savivaldybės Investicijų skyriaus l.e.p. vedėja Raimonda Pilipavičiūtė (projekto koordinatorė), Vilniaus m. savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Laura Jagusinskienė, vienas iš VšĮ steigėjų Darius Žakaitis, Paulius Mačiulevičius iš „Invest Lithuania” ir Jūratė Pileckaitė iš nenurodytos VšĮ.
Diskusijos moderatorius: Viktoras Račkovskis

Techparko steigėjas Darius Žakaitis per susitikimą su Antakalniečių bendruomene žadėjo, kad Sapiegų parke nebus nei vieno automobilio, mat darbuotojai bus didžiai sąmoningi ir pažangūs.

Štai dalis tada vykusio pokalbio:

Eduardas Kriščiūnas: VŠĮ yra įsteigta valdyti pastatus ar teritoriją?
Darius Žakaitis: Pastatus.
EK: Kitaip tariant, šitie (seniūnijos) pastatai taps tiesiog kaimynais su VŠĮ, kuri valdys kitus pastatus?
DŽ: Taip.
EK: Kas valdys teritoriją, t.y. kas įgyvendins spec. plano sprendinius?
DŽ: Miestas. Aikšteles nemanau, kad miestas padarys. Miestas tikisi iš mūsų…
EK: Tai jūs esate pastatų valdytojai, ar teritorijos valdytojai? Darosi nelabai aišku. Ir, jei jūs žadate rekonstruoti pastatus, žadate turėti 800 darbuotojų, kur bus parkavimas?
DŽ: Su miesto plėtros departamentu dirbame, rytoj darbo grupę turim. Žiūrim sprendinius. Prie karių kapų aikštelė, tarkim, dar kažkur.
EK: Jūs turbūt žinot, kad ten aikštelių įrengti neleidžia įstatymas?
DŽ: Kodėl? Taip buvo su miesto departamentu sutarta.
EK: Na, tai ne taip svarbu. Aš tik noriu išsiaiškinti nuogąstavimą, kad gali būti, kad bandysite įkišti stovėjimo aikštelę į sklypą, nes to reikalauja STR.
DŽ: Nekišim. Mes gi sakom, kad kadangi unikalioj…
EK: Viskas OK, nekišit, tai nekišit.
DŽ: Aš kaip tik galvoju su jumis kalbėt kaip su šio parko valdytojais, nes turėsit sklypo panaudojimo tvarkai pritarti. Kaip tik noriu kad ir jūs, nes gal naudojat dabar transportą, kad ir jūs nenaudosit. Ne tik mes, bet ir jūs. Tai čia mano interesas. Nebus čia mašinų, nes tai ne A klasės biurai, kur atvažiuoji, pasistatai mašiną po durim. Čia nebus taip, čia kitaip. 3 sustojimai iki Katedros, tai gal kaip nors. Su dviračiu ar su kuo nori, o jeigu netinka, tada rinkis kitą vietą. Mes jau su visais taip kalbam.
Šitas klausimas, sakyčiau, yra 2 klausimai: kaina ir parkavimas. Su kaina mes bandysime konstruot, kad ta kaina būtų priimtina, o parkavimas kol kas nėra svarstomas.

Visą filmuotą pokalbio medžiagą rasite čia>
(Parkavimo klausimas nuo 42 min.)

Susipažinti su dokumentu
Dėl Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso (unikalus kodas Kultūros vertybių registre: 762) paskelbimo valstybės saugomu kultūros paveldo objektu  /Suvestinė redakcija nuo 2014-12-05/   galite čia>

Įrašas paskelbtas temoje Aktualu. Išsisaugokite pastovią nuorodą.