Sapiegų parko Vilkas vėl keis kailį

Jau daugiau kaip mėnuo Ukrainoje vyksta karas. Palaikydami jos gyventojus, padėdami bėgantiems nuo karo, tuo pačiu suvokiame aplinkinio pasaulio trapumą ir tai, kad mes, laimingieji, esame savo mieste, savo namuose Vilniuje, kuris dabar mums yra ypač brangus, artimas. Matome prasmę nestabdyti pradėtų darbų, neatmesti savo kūrybinių idėjų, nes menas kartais būna stipriausiai emociškai veikianti politika, kai kitokia jau nebegalima. Norime toliau tęsti savo projektą „Vilkas keičia kailį“, kalbėtis apie miesto simbolį, meną, menininkus, viešąsias erdves, kūrybą.

Projekto tikslas buvo per pusantrų metų gyventojus supažindinti su kuo įvairesnėmis šiuolaikinio meno formomis, kai tos formos ateina tiesiai į tavo „namus“ , į tavo kiemą ten, kur tu ilsiesi, žaidi su vaikais, ant suolelio su draugu geri kavą. Mūsų atveju tas „kiemas“– Sapiegų parkas, kuriame ir vyksta šis meninis žaidimas miesto simbolio tema.
Tarpdisciplininio meno atstovė Eglė Pilkauskaitė šį kartą vilką (originalios skulptūros autorius – menininkas Vytautas Poška) „perrengs“ ypatingu būdu sukurtu „drabužiu“. Štai kaip menininkė pristato savo darbą: „Vilnius, pagal populiarią legendą yra miestas, užgimęs kunigaikščio Gedimino sapne, kuriame pasirodęs vilkas išpranašavo miesto atsiradimą.  Vilniaus istorijos kontekste vilko simbolis tapo neatsiejamas nuo sapno. Naudojant skirtingų laikotarpių Vilniaus miesto fotografijų kolekciją iš Lietuvos literatūros ir meno archyvo fondų buvo sugeneruoti galimos ateities vaizdai. Tokiu būdu pritaikius dirbtinio intelekto „gilaus miego“ principą, buvo sukurtas naujas skaitmeninis sapnas.“
Kaip menininkei pavyks įgyvendinti savo sumanymą, siūlome pamatyti patiems gegužės 8 dieną 13 val. Sapiegų parke prie seniūnijos.

Tarpdisciplininio meno atstovė Eglė Pilkauskaitė. Petro Saulėno nuotrauka.

Skaitmeniniai Vilniaus sapnai. Autorė – Eglė Pilkauskaitė.
Sapnas I>>     Sapnas II >>     Sapnas III>>

Projektas „Vilkas keičia kailį“ – programos „Kuriu Vilnių“ dalis.
Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė
Projekto partneriai: VšĮ „Antakalnio galerija“, „Vilnius Tech Park“, Antakalnio seniūnija
Projektą įgyvendina asociacija „Antakalniečių bendruomenė“
Projekto rėmėjas baras „San Diego Pub“.

Įrašas paskelbtas temoje Informacija, Kultūra ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.