Paskaitos apie sveikatą. Gydytoja Ramutė Vaičaitienė

Kviečiame į sveikatingumo paslaugų ciklą antakalniečiams, svečiams bei kaimynams. Lektorė – gydytoja, medicinos mokslų daktarė Ramutė Vaičaitienė*.

PASKAITOS VIETA – Antakalnio seniūnijos galerijos salė,  paskaitos pradžia – 18 val., trukmė – 1,5 valandos.

Programa

Sveikata – mūsų brangiausias turtas. Norime gyventi ilgai ir pilnavertiškai, bet ne visi žinome, kaip to pasiekti, kaip saugoti sveikatą. Lyg ir žinome, kad stresas, kasdienė įtampa mus veikia neigiamai, bet vis neprisiruošiame skirti dėmesio sau ir pagerinti savijautą, greičiau atsiradus menkiausiems kūno signalams bėgame pas gydytojus pagalbos, tikimės cheminių tablečių, kurios turėtų padėti mūsų išsiderinusiam organizmui vėl atsigauti. Bet gal geriau pagalvoti apie priežastis ir pabandyti pakeisti savo nusistovėjusius įpročius? Dažnas sako – norime būti sveiki, valgome lyg ir sveiką maistą, sportuojame, bet niekaip nepagerėja mūsų būklė. Gal nepagalvojame, kad kaltos mūsų blogos mintys, pilnos nuoskaudų ir rūpesčių? Kad negalime atsikratyti kaltės jausmo, skaudinančių praeities prisiminimų?
Ar žinome, kas tai yra streso įveikimo abėcėlė, pykčio sutramdymas ar konflikto išsprendimas taikiu būdu, pastabų pasakymas pirmuoju asmeniu be susierzinimo? Viską lyg ir žinome, bet kasdien skirti kelias minutes sau ir taikyti tai kasdieną vis pritrūksta motyvacijos?
Siūlome pasimokyti netradicinių sveikatos stiprinimo būdų, įtampos įveikimo pratimų, tokių kaip kvėpavimo pratimai, greitoji pakopinė mankšta, raumenų relaksacija, energetiniai ir sukamieji judesiai, akupresūra, Su džok taškinis masažas, rankų joga – mudros ir dar daug kitų, laiko patikrintų.
Rūpintis savimi turi būti mūsų kasdienos rūpestis – juk gera sveikata, pasitenkinimas savo išvaizda, apgalvotų, pamatuotų sprendimų įgyvendinimas labiausiai įtakoja mūsų savijautą – bandykime tai suprasti.  Ateikite, išgirskite, darykite – o išmokti kažką naujo ir keisti įpročius lengviau, kai tai darome kartu!

2019-09-26. NETRADICINIAI SVEIKATOS STIPRINIMO BŪDAI.
Kvėpavimas, raumenų relaksacija, akupresūra, rankų joga, senovės kinų išmintis ir ajurvedinės arbatos ir dar daug kitų – viskas viename užsiėmime!

2019-10-03. STRESAS IR SVEIKATA. STRESO ATPAŽINIMAS. PRAKTINIAI STRESO VALDYMO BŪDAI.
Mes kasdien patiriame įvairius išbandymus, įtampą, mus atakuoja įvairūs stresą keliantys veiksniai. Dauguma žmonių puikia susidoroja su iššūkiais, ir jų organizmas prisitaiko, padeda išgyventi. Tačiau gydytojų patirtis rodo, kad visi susirgusieji atžymi jų gyvenime atsiradusį stiprų išgyvenimą ar nuolatinį besikaupiantį stresą namuose ar darbe. Kaip atpažinti, ar mes nesame streso pinklėse? O gal jau streso susikaupė tiek daug, kad užteks paprasčiausio gripo viruso mus susargdinti ilgam? Gydytoja ir sveikatos psichologė nuosekliai išdėstys, kaip atpažinti streso poveikį mūsų kūne, kokios mintys, elgesys ar emocijos išduoda, kad mes esame jo veikiami, ir turime skirti laiko tinkamų ir veiksmingų metodų paieškai bei juos kasdien taikyti!

2019-11-07. KONFLIKTAI IR JŲ SPRENDIMO BŪDAI.
Konfliktų gyvenime patiriame daug ir beveik kasdien, ir kiekvienas juos sprendžiame, kaip išmokome iš tėvų, draugų ar kitų žmonių. Tačiau egzistuoja tam tikros taisyklės, ginčo technikos, kurios gali jums padėti puikiai suvaldyti konfliktinės situacijas. Ar esate girdėję apie garo nuleidimo techniką ? Jeigu atsakysite – ,,NE” tuomet tikrai verta su ja susipažinti, išmokti ir bandyti taikyti! Juk bet koks išspręstas konfliktas atneša daug teigiamų emocijų.

*TRUMPAI APIE LEKTORĘ: Biomedicinos mokslų daktarė, psichologijos magistrė, akių ligų gydytoja Ramutė Vaičaitienė daugiau kaip dešimt metų dirba Universitetinės ligoninės akių ligų skyriuje, dirbo Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Karo psichologijos skyriaus viršininke, rengė prevencines programas kariams, ruošė karius misijoms, juos konsultavo, atliko ne vieną mokslinę studiją, organizavo mokslines konferencijas, skaitė pranešimus ir paskaitas sveikatos ir psichologijos temomis, o ypač mėgsta streso valdymo seminarus ir konsultacijas sveikatos išsaugojimo klausimais. Domisi iridodiagnostika ir taiko ją kasdienėje veikloje. Kaip “Karačiūnų giraitės” bendruomenės pirmininkė jau šešerius metus organizuoja įvairius renginius bendruomenės nariams, mielai pasidalins savo žiniomis ir su Antakalniečių bendruomene.

Įrašas paskelbtas temoje Renginiai ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.