Sapiegų parkas: įvykių apžvalga, projektai, nuomonės, vizijos

Siūlome jūsų dėmesiui nuolat pildomą aktualią informaciją Sapiegų parko pertvarkymo tema – interneto portaluose skelbtus straipsnius, video medžiagą, dokumentus, TV laidų įrašus.

2020 m. liepos 15 d. įvyko Sapiegų parko atnaujinimui skirto konkurso techninės užduoties pristatymo renginys. Renginio įrašą galite peržiūrėti čia->
Susipažinti su technine užduotimi galite čia ->

2020.04.15
Kokios“rekonstrukcijos“ galime ir turėtume tikėtis? LRT laida „Iš balkono“ su baroko tyrinėtoja dailėtyrininke dr. Birute Rūta Vitkauskiene. Laidoje kalbama apie tai, kuo ši vieta buvo žymi iki Kazimiero Jono Sapiegos, kaip buvo kuriama šventoji geometrija ir į ką reikėtų atsižvelgti šiandieniniams projektuotojams. Ved. Laima Kreivytė.

2020.04.15
Antakalniečių bendruomenė raštu kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją, Lietuvos architektų rūmus, Lietuvos architektų sąjungą su siūlymais
dėl tarptautinės vertės Sapiegų rezidencijos, Trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso teritorijos dalies ir jo prieigų idėjos atviro architektūrinio projekto konkurso techninės užduoties.

2020.04.02. Sapiegų parko atgaivinimui bus skelbiamas architektūros konkursas

Su tarptautinės vertės Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir ligoninės statinių komplekso (kodas 762) teritorijos dalies ir jo prieigų idėjos atvirų architektūrinio projekto konkurso sąlygų technine užduotimi galite susipažinti čia.

2019.11.12. Susitarta dėl Sapiegų parko rekonstravimo: bus skelbiamas kraštovaizdžio architektūros konkursas

Lietuvos architektų rūmai praneša, kad pagaliau pasiektas ilgai lauktas susitarimas dėl Sapiegų parko rekonstrukcijos. „Konferencijos „Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros paveldą“ metu vykusiame tarpinstituciniame seminare „Sapiegų parkas, interesų susidūrimas kaip galimybė” pagaliau pasiektas ilgai lauktas susitarimas dėl Sapiegų parko rekonstravimo“ – rašoma Lietuvos architektų rūmų pranešime.
Made in Vilnius

2019.07.22. Viešųjų erdvių problemą Lietuvoje galima vertinti dviem aspektais. Viena vertus, ši nuolat atsinaujinanti problema ir su ja susijusios diskusijos padeda suvokti, kad viešosios erdvės žmonėms rūpi, kad pakanka aktyvių miestiečių, kurie mato savo miestus kaip politinę erdvę ir neketina jos užleisti jų politiškumą, pilietinį išdidumą bei sąmoningumą ardančioms galios institucijų iniciatyvoms.
15min:  Viešoji erdvė ar visuotinė užmarštis? Kasparas Pocius

2019.07.16. Asociacijos „Antakalniečių bendruomenė“ pirmininkė Edita Kavaliauskienė sako, kad dėl savo veiklos bendruomenėje yra girdėjusi įvairiausių vertinimų. Tik aktyvios bendruomenės ir vilniečių pastangomis neseniai Vilniaus savivaldybė sustabdė „Sapiegų parko“ projektą. E.Kavaliauskienė įsitikinusi – jeigu Lietuvoje bendruomenių interesų būtų paisoma taip, kaip verslininkų, patys nustebtume, kaip išgražėtų mūsų miestai ir miesteliai. Respublika: Bendruomenė – tai ne rėksniai

2019.07.02. 7md: Valstybinis siurrealizmas. Aistė Kisarauskaitė

2019.06.20. Sapiegų parke prie Antakalnio seniūnijos įvyko koncertas „Už Sapiegų parko išsaugojimą“. Gyventojai gausiai susirinko į džiazo, poezijos ir tradicinės muzikos performansą. Visi džiaugėsi – koncerto išvakarėse buvo gauta žinia, jog Sapiegų parko pertvarkymo projektas stabdomas! Renginio fragmentai.

2019.06.19. Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Kodėl sustabdėme Sapiegų parką?

2019.06.17 „Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė stabdyti Sapiegų parko projektą ir iš naujo galvoti, koks šis parkas Antakalnyje bus ateityje. Projektas, pagal kurį čia būtų barokinis parkas, sulaukė didžiulio visuomenės pasipriešinimo“  15min.lt: Vilniaus savivaldybė stabdo Sapiegų parko atnaujinimo projektą – planuos iš naujo

2019.06.17. Kasparas Pocius. Už miestą, parkus ir vaizduotę
Vilnių užliejus alsiems vasaros karščiams, vienintele priebėga, gelbėtoju nuo kaitros ir nuo dulkių lieka medžiai ir jų pavėsis – tai, ką jau tarsi banalu vadinti žaliaisiais miesto plaučiais. Deja, miestas, ilgai istorijoje ir savųjų piliečių sąmonėje figūravęs kaip žalias miestas, praranda savo veidą. Susidaro įspūdis, kad žaluma, medžiai ir žalieji miesto plotai nusilenkia valdingos dabarties dvasiai ir nebeturi jėgų priešintis jau ne vienus metus vykstančiai želdynų naikinimo kampanijai, tam protą ir vaizduotę atimančiam vajui, apimančiam mūsų miestų valdžios kabinetus ir koridorius.

2019.06.14. Antakalniečiai, išgirdę apie planuojamą iškirsti Sapiegų parką, atsiuntė įsimintinų fotografijų iš šio unikalaus Vilniaus kampelio kasdieninio gyvenimo. Fotografijų paroda SAPIEGŲ PARKAS IR AŠ veiks iki birželio 20d. Sapiegų parke prie seniūnijos, o vėliau persikels į Miesto laboratoriją.

2019.05.28. Kodėl kilo konfliktas dėl Sapiegų parko sutvarkymo? Žinių radijo laidoje dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, Antakalniečių bendruomenės tarybos narys Eduardas Kriščiūnas, Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus, Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, ornitologas Gediminas Petkus. Laidos vedėjas – Aurimas Perednis. Laidos įrašas

2019.05.24Aplinkos ministras grasina stabdyti finansavimą Sapiegų parkui Vilniuje tvarkyti

2019.05.21. Pasibaisėjo savivaldybės planais Sapiegų parke perint paukščiams: tai barbariškas gamtos niokojimas

2019.05.10Naujas planas dėl Sapiegų parko vėl įžiebė gyventojų ir savivaldybės kivirčą

2019.05.07. Laikas pasikalbėti. Kodėl iškertame šimtus medžių ir vėl sodiname naujus? Ar tikrai šiandien reikia atkurti barokinius parkus – tiesių linijų, prabangių želdinių formas? Kodėl iškertame šimtus natūraliai užaugusių medžių ir vėl sodiname naujus medžius? Kiek turime paisyti besikeičiančio klimato iššūkių? Ar turime atsižvelgti į pasikeitusį žmonių gyvenimo būdą? Laidoje apie tai diskutuoja architektas urbanistas, paveldosaugos specialistas, Valstybinės kultūros paveldo komisijos narys Augis Gučas, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, Vilniaus miesto vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis, sociologė, miesto tyrėja, Gedimino technikos universiteto docentė Jekaterina Lavrinec, visuomeninės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos pirmininkas, Lietuvos parkų tyrinėtojas Dainius Labeckis. LRT laidos įrašas

2019.05.09  buvo pristatytas Sapiegų parko „atnaujinimo darbų“ pakoreguotas projektas. Projekto užsakovė –Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto autorė – architektė Jurga Silvija Večerskytė – Šimeliūnė (SĮ „Vilniaus planas“). Projektą pristatė Mindaugas Pakalnis (vyriausiasis Vilniaus architektas), Jurga Silvija Večerskytė – Šimeliūnė (SĮ „Vilniaus planas“ Architektūros poskyrio architektė), Modesta Gusarovienė (SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė). Renginį vedė ir į dalį klausimų atsakė Giedrė Čeponytė (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Želdynų poskyrio vedėja). Vaizdo įrašas

2019.03.19. Sapiegų parko „atnaujinimo darbų“ projekto pristatymas. Pristatymo vaizdo įrašas

2019.06.08. Lietuviškoji benzopjūklų simfonija. Menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“.

2019.05.31 Apie ką tyli lakštingalos. Fotografo Mariaus Čepulio komentaras

2019.05.05 Atkurti, sukurti o gal išsaugoti kultūros paveldo likučius? Kokia bus numatomo atkurti barokinio Sapiegų parko vertė? Jūratės Kuodytės pokalbis su menotyrininke dr. Rūta Vikauskiene.

2019.04.27.   Patiuninguoto baroko scenarijai. Menotyrininkės Skaidros Trilupaitytės komentaras  LRT radijo laidoje „Kultūros savaitė“.

2018.09.14. 15min.lt: Monika Gimbutaitė. Sapiegų parko rekonstrukcija: barokas ar jo imitacija?

2018.09.07. Laisvės TV eteryje startavo debatų laida „Pagonių kiemas“ tiesiogiai iš Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios. Laidos vedėjas žurnalistas Edmundas Jakilaitis.
Pirmosios laidos tema nepalieka abejingų. Miestuose ir miesteliuose buriasi aktyvios bendruomenės ir vis garsiau klausia: Kodėl tvarkant viešas erdves Lietuvoje dažniausiai iškertami visi seni medžiai? Kodėl stengiamasi kuo didesnius plotus išgrįsti plytelėmis? Kodėl dažniausiai miestų valdžia „pamiršta“ pasiklausti visuomenės nuomonės? Kodėl visas viešas erdves dažniausiai projektuoja tie patys žmonės?
Laidos įrašas

2017.12.01 Pradinis Sapiegų parko sutvarkymo projektas

2015.04.13 Antakalniečių bendruomenės raštas Vilniaus m. Savivaldybei, Kultūros paveldo departamentui, LR valstybinei Kultūros paveldo komisijai „Dėl projektavimo užduočių Sapiegų parko tvarkybos projektui rengti suformulavimo“

2013. 05. Dainius Labeckis. Vilniaus parkų šiandiena: pagal medkirčių scenarijų
Kultūros barai. 2013 m. Nr. 5 (17-24 psl)

Įrašas paskelbtas temoje Aktualu ir pažymėtas , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *