Nemokami seminarai ir konsultacijos antakalniečiams

Du birželio trečiadienius Antakalnio seniūnijos salėje (Antakalnio g. 17) kviečiame architekto, urbanisto, antakalniečio dr. Gintauto Tiškaus seminarus:

  • birželio 19 d. 18 val. „Teritorijų planavimo, Statybos ir Architektūros įstatymai: žinių minimumas gyventojui, dalyvaujančiam visuomenės informavimo procedūrose“.
  • birželio 26 d. 18 val. –  „Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano (2021 m.) reglamentai, jų reikšmė ir svarba“.

Taip pat planuojamos penkios individualios konsultacijos,
į kurias būtina registruotis Antakalniečių bendruomenės tarybos el. paštu:
taryba@antakalnieciai.lt, nurodyti savo kontaktinius duomenis, trumpai aprašyti situaciją, klausimus ekspertui (dėl papildomos informacijos bus susisiekta). Konsultacijos vyks Antakalnio seniūnijos patalpose, suderintu laiku.

Ar svarbi aplinkos, kurioje gyvename, kokybė? Ar galime reaguoti į aplinkos pokyčius, kurie neišvengiamai palies, ar jau palietė daugumą Antakalnio seniūnijos, ir ne tik, gyventojų? Kalbame apie statybas greta jūsų sklypo, Antakalnio seniūnijoje, ar mieste. Ką turime žinoti, ir ar galime įtakoti miesto plėtros pokyčius, nebūdami miesto planavimo ar statybų projektavimo žinovais?
Visų pirma, svarbu tai, kad ir miesto planavimas, ir statybų projektavimas yra ne laisvai vykstantys procesai, jie reglamentuoti teisės aktais: Teritorijų planavimo įstatymu, Statybos įstatymu, Architektūros įstatymu, kitais įstatymais, na ir poįstatyminiais teisės aktais, kurių daugybė. O kur dar žinios, būtinos susigaudyti, kas tai per dokumentai Vilniaus miesto savivaldybės teroritorijos bendrasis planas, detalieji planai, kaip ir kokiu tikslu rengiami statinių projektiniai pasiūlymai, kaip vyksta jų viešas svarstymas su visuomene ir t.t.
Antakalniečių bendruomenės iniciatyva, Antakalnio seniūnijos gyventojams ir ne tik (temos aktualios ir kitiems, gyvenantiems Lietuvoje), organizuojami seminarai, kurių metu bus paaiškintas planavimo ar projektavimo procesas, galimybės dalyvauti teikiant pastabas ar siūlymus konkretiems projektams. Po seminarų bus galimybė profesionaliai, kartu su ekspertu, panagrinėti Antakalnio seniūnijoje rengiamų detaliųjų planų sprendinius ar numatomų statyti, projektuojamų statinių projektinius pasiūlymus.

Renginių organizatorius – asociacija „Antakalniečių bendruomenė“.

Renginius remia: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Antakalnio seniūnija.

Įrašas paskelbtas temoje Aktualu, Informacija ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.