Sapiegų daržininkai kuria planus

Nors aplink dar buvojo gili žiema, ir karantino sąlygos varžė susitikimų laisvę, sausio 29 d. ir vasario 12 d. aktyvūs bendruomenės nariai nuotoliniu būdu jungėsi pasikalbėti
apie bendruomeninio daržo ateities planus.

Pirmojo susitikimo metu buvo tartasi dėl priemonių geriau apsaugoti augalus nuo kenkėjų ir augalų sodinimo plano atnaujinimo. Susitikime dalyvavęs Gražvydas Jegelevičius pasiūlė daržininkams išplėsti savo veiklą ir  daržininkauti darniau, auginant ir naudojant savo daržovių sėklas.

Vasario 12 d. susitikimas buvo dar gausesnis ir aktyvesnis. Jame,  be Sapiegų daržininkų, pasisakė ir patyrę bei profesionalūs augalų specialistai. Šiemet  numatėmeme  tokias veiklos kryptis:  prieskonių ir gėlių auginimo, sėklų dauginimo ir dalijimosi jomis, mokymosi, kaip iš parke augančių šimtametės liepos ir kitų Vilniaus liepų bei senųjų ir vertinamų šalies ilgamečių medžių užsiauginti sodinukų (sėklas surinksime netrukus, ištirpus sniegui). Gali būti pradėta įgyvendinti ir dar viena įdomi mintis – pamėginsime auginti kadaise Vilniaus ir šalies parkuose puoselėjamų šiltųjų kraštų augalų bei krūmų, šiltnamyje bandysime  užsiauginti arbūzų ir melionų.
Džiaugiamės, kad į daržininkų gretas jungiasi daug žinių turintys ir norintys jomis pasidalinti aktyvūs miesto ir bendruomenės nariai, mylintys ir tausojantys gamtos dovanas.

Norinčius  prisijungti darbais ir idėjomis prie Sapiegų daržininkų bendruomenės, informuojame: kovo mėnesio kiekvieną penktadienį nuo 16.30 iki 18 val. lauksime Jūsų  seniūnijoje. Apie savo vizitą prašytume iš anksto pranešti el.paštu taryba@antakalnieciai.lt.

Taip pat galite susipažinti su Antakalniečių bendruomenės įstatais ir jei norite tapti mūsų nariu, galite užpildyti prašymą (jo nuoroda) ir atsiųsti aukščiau nurodytu el. paštu. Atvykę į seniūniją, galėsite susipažinti ir su Sapiegų daržo bendruomenės veiklos taisyklėmis bei jau daržininkaujančiais entuziastais. Po kelių mėnesių planuojame visuotinį susirinkimą, kuriame patvirtinsime naujus narius. Na, o darbai šiltnamyje bus netrukus pradėti. Juk smagu užsiauginti patiems ankstyvųjų daržovių ir prieskonių!  

Su Gražvydo Jegelevičiaus parengta metodine medžiaga galima susipažinti čia ->

Įrašas paskelbtas temoje Aplinkosauga, Iniciatyvos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *